Przedświąteczne potyczki piłkarzy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Przedświąteczne potyczki piłkarzy

W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę kolejne mecze rozegrają tarnowskie zespoły rywalizujące o punkty w seniorskich ligach piłki nożnej mężczyzn. Żadne z tych spotkań nie odbędzie się jednak w Tarnowie. Cztery nasze drużyny zagrają bowiem na wyjazdach, a Iskra Tarnów swój mecz w roli gospodarza zagra z Lisiej Górze.

Piłka w bramce

W trzeciej lidze, Unia Tarnów w sobotę w samo południe rozpocznie wyjazdowy mecz z Orlętami Radzyń Podlaski. Zespół ten klasyfikowany jest obecnie na piętnastej pozycji, czyli sześć miejsc niżej niż „Jaskółki”. W dorobku ma 19 punktów (7 na swoim boisku i 12 na wyjazdach). W jedenastu domowych meczach odniósł tylko jedno zwycięstwo, dwa tygodnie temu pokonując 1-0 Sokoła Sieniawa. W tym roku Orlęta nie doznały jeszcze zresztą porażki, w innym spotkaniu na swoim boisku remisując 1-1 z Podlasiem Biała Podlaska, a na wyjazdach pokonując 4-1 KS Wiązownica i dzieląc się punktami z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (2-2). We wrześniowym pojedynku na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach, Unia pokonała Orlęta 2-0, zdobywając bramki po strzałach dwóch Piotrów – Łazarza z rzutu karnego w 35 min i Krona w 90 min.

Już w piątek o godz. 12 swój mecz rozegrają piłkarze rezerw Unii Tarnów. W wyjazdowym pojedynku ich rywalem będzie ekipa Sandecji II Nowy Sącz. Sądeczanie plasują się obecnie na piątej pozycji w tabeli, mając blisko trzy razy więcej od punktów od drugiej drużyny Unii (odpowiednio 29 i 10). Bilans jej domowych występów to cztery wygrane, dwa remisy oraz dwie porażki. W pierwszym wiosennym meczu rezerwy drugoligowców zremisowały na wyjeździe 1-1 z Kolejarzem Stróże. Jesienią wygrały natomiast z Unią II aż 5-0.

Dwaj pozostali nasi piątoligowcy rozpoczną swoje wyjazdowe mecze w sobotę o godz. 11. Trudniejsze zadanie wydaje się czekać piłkarzy Metalu, którzy zmierzą się z wiceliderem Dunajcem Nowy Sącz. Sądeczanie, którzy na inaugurację rundy wiosennej pokonali u siebie 3-1 Unię II Tarnów, na swoim boisku wygrali sześć z ośmiu spotkań, ulegając jedynie Sokołowi Słopnice (1-3) oraz Tarnovii (2-6). W pierwszej rundzie przegrali natomiast z Metalem 2-5.

Rywalem Tarnovii będzie natomiast dwunasty w tabeli GKS Gromnik, zespół zdecydowanie lepiej spisujący się na wyjazdach (13 punktów w siedmiu meczach) niż przed swoimi kibicami (pięć „oczek” w dziewięciu spotkaniach). Jedyny domowy komplet punktów piłkarze z Gromnika zdobyli pokonując 3-1 outsidera, LKS Szaflary. W pierwszej wiosennej kolejce pokonali na wyjeździe 2-1 Orkan Szczyrzyc, w sierpniu ubiegłego roku przegrali natomiast na boisku przy ul. Bandrowskiego 2-4.

Grająca w klasie „A” Iskra Tarnów, w sobotę o godz. 15.30 zagra w Lisiej Górze z LKS Zgłobice. Zespół ten ma cztery punkty więcej od Iskry, klasyfikowany jest jednak na szóstej pozycji, czyli o pięć miejsc wyżej od ekipy z Krzyża. Jest przy tym jedną z dwóch w tej klasie rozgrywkowej drużyn, które w dotychczasowych występach nie zanotowały remisu (po siedem zwycięstw i porażek). Nieco lepiej radzi sobie w tym sezonie na wyjazdach, na których zanotował cztery wygrane i trzy przegrane. Rundę rewanżową rozpoczął od domowej porażki 0-4 z Zorzą Zaczarnie, jesienią wygrał natomiast z Iskrą 3-2.